IVALO Sklenený zvon Ø 22 cm

Neohodnotené
 
Zväčšiť
 
  • 1 z 2

Vysoký zvon z ručne fúkaného číreho skla na okrúhlom podnose z jaseňového dreva, na vrchu so štýlovou koženou úchytkou. Ø 22 cm, výška 28,5 cm.

Dostupnosť Skladom (1 ks)
€85,60    
Kategória sklo
Záruka 2 roky
 

IVALO Sklenený zvon Ø 22 cmMIA vyroba

Vysoký zvon z ručne fúkaného číreho skla na okrúhlom podnose z jaseňového dreva, na vrchu so štýlovou koženou úchytkou. Tento kúsok využijete nie len na ochranu potravín pred náletmi nepozvaných návštevníkov v kuchyni, ale napríklad aj ako priestor pre vašu fantáziu pri výrobe tematických dekorácií u Vás doma. Ø 22 cm, výška 28,5 cm.

Unikátny predmet ručnej výroby, využívajúci tradičné materiály, postupy a technológie. 

Kolekcia IVALO 
Kolekcia IVALO je vyrábaná z číreho skla. Pri jeho tavení v sklárskej peci môžu v materiáli uviaznuť malé bublinky vzduchu, ktoré sú typické pre ručne fúkané sklo. Keď sa sklo roztaví, sklár naberá sklenú hmotu na fúkaciu píšťalu vo forme malej guľôčky. Potom do píšťaly fúkne a vytvaruje na jej konci sklenenú bublinu. Táto činnosť vyžaduje obrovské a dlhoročné skúsenosti, aby steny bubliny boli vytvarované do požadovaných tvarov, zachovali si primeranú hrúbku skla a pritom nepraskli. Pri veľkých sklených predmetoch sa píšťala namáča do pece znovu a znovu, aby sklár získal dostatočný materiál na výrobu finálneho produktu. Na tvarovanie skla sa používajú drevené formy namáčané vo vode, aby pri kontakte s vriacim sklom nezhoreli. Keď je tvar výrobku dokonalý, vyberie sa z formy a pokračuje na konečnú ručnú úpravu. Horný okraj skla sa opäť nahreje v peci a potom sa prebytočné sklo odrezáva špeciálnymi nožnicami, hladí sa a zaobľuje. Iné dokončovacie metódy využívajú to, že sklo je po vychladnutí krehké a ľahko sa odlamuje. Všetky ostré hrany sú následne vyleštené a vyhladené do finálnej podoby.

Spoločnosť LSA International
Spoločnosť LSA International je popredná európska značka na výrobu ručne fúkaného skla so sídlom v Londýne. Hlavným dizajnérom spoločnosti LSA International je Monika Lubkowski-Jonas. Jej snahou je preniesť tradíciu a osvedčené materiály do súčasnej modernej doby. Jednoduché tvary a vzory, overené časom, si nájdu miesto v tradičných ale aj moderných interiéroch. Výsledkom tohto snaženia sú výnimočné predmety, ktoré sa dedia z generácie na generáciu.

Všetky výrobky LSA sú vyrábané v Poľsku, využívajúc skúsenosti poľských remeselníkov vo výrobe ručného skla a opracovania dreva. Sklo spoločnosti LSA International je vyrábané ručne technológiami, ktoré sa nezmenili už 2000 rokov. Výrobky LSA International máte možnosť vidieť vo svetoznámych hoteloch (Hotel Dorchester - Londýn, Hotel George V. - Paríž, v medzinárodnej sieti hotelov Four Seasons, Mandarin Oriental Hotels a v ďalších). 

Naše odporúčanie
Aby vás veci s dušou tešili a mohli vám dobre a dlho slúžiť, venujte prosím pozornosť týmto upozorneniam.

Ručne fúkané sklo môžete umývať v umývačke riadu. Bublinky vzduchu sú typické pre ručne fúkané sklo a nie sú na závadu. 

Pri výrobkoch kombinovaných s drevom, korkom a kožou dodržiavajte nasledujúce pravidlá. Ak chcete zachovať prirodzenú krásu a vzhľad dreva, môžete ho nechať bez úpravy a nechať ho prirodzene zostarnúť. Ak ho chcete ochrániť, natrite ho akýmkoľvek jedlým olejom (napr. olivový, ľanový). Na čistenie dreva používajte vlhkú handričku, drevo nechajte vyschnúť prirodzene. Drevo, korok a kožu nikdy neponárajte do vody, nedávajte do umývačky riadu a nenechávajte na vlhkom mieste.

Uvedený produkt je dodávaný bez dekorácií.

Priemer podnosu 22 cm
Výška zvonu s podnosom 28,5 cm
Hnotnosť balenia 2,99 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.