LUMEN olejová lampa modrá

Neohodnotené
 
Tip Zväčšiť
 
  • 1 z 7

Ručne fúkaná sklenená olejová lampa zo 100 % recyklovaného skla s modrým nádychom rozjasní a zútulní váš interiér. Ø 10 cm, výška 12,5 cm.

Dostupnosť Skladom
€38,90    
Kategória olejové lampy
Záruka 2 roky
 

LUMEN olejová lampa modráLUMEN_vyroba

Ručne fúkaná sklenená olejová lampa zo 100 % recyklovaného skla s modrým nádychom rozjasní a zútulní váš interiér. Efekt popraskaného skla dodáva olejovej lampe jedinečný charakter. Bublinky vzduchu sú typické pre ručne fúkané sklo. Knôt je vyrobený zo 100% bavlny. Kovová koncovka na knôt je z mosadze. Všetky materiály, výrobné postupy a technológie, ktoré boli použité pri výrobe olejovej lampy pochádzajú zo Slovenska. Ø 10 cm, výška 12,5 cm.

Unikátny predmet ručnej výroby, využívajúci tradičné materiály, postupy a technológie. Zhotovený bol v malosériovej výrobe. Každý kus je jedinečný originál. Snahou našich dizajnérov bolo preniesť tradíciu a osvedčené materiály do súčasnej modernej doby. Jednoduché tvary a vzory, overené časom, si nájdu miesto v tradičných ale aj moderných interiéroch. Výsledkom tohto snaženia sú výnimočné predmety, ktoré sa dedia z generácie na generáciu.

Náš alchymista
Peter Dolinaj
Znalosti získal vo výrobnom družstve Krištáľ vo Valaskej Belej. V tomto kraji existuje sklárska tradícia už od 18. storočia, kedy bola v osade Gápel (časť Valaskej Belej) založená sklárska huta. Peter Dolinaj zachoval tradíciu výroby ručne fúkaného hutného zdobeného skla v sklárskom skanzene Sklený sen. Sklo fúka pomocou sklárskej píšťaly do drevenej formy, vďaka ktorej lampa získa svoj charakteristický tvar. Jemné zelené zafarbenie skla vzniká zamiešaním črepov zelenej fľaše medzi biele črepy skla. Takto sfarbené sklo sa volá „lesné“. Sklár pracuje pri sklárskej peci, z ktorej pomocou sklárskej píšťaly naberie žeravú sklovinu (1150°C) a fúkaním nafúkne z malej žeravej guličky sklenú bublinu. Drevenými formami dokáže sklo tvarovať do rôznych tvarov. Keď je sklo horúce dá sa naťahovať, stláčať, strihať, formovať aj zdobiť sklenými črepinami.

Naše odporúčanie
Aby vás veci s dušou tešili a mohli vám dobre a dlho slúžiť, venujte prosím pozornosť týmto upozorneniam.

Olejová lampa sa napĺňa lampovým olejom cca do polovice svojho objemu. Knôt najprv nechajte celý nasiaknuť olejom, aby pri prvom zapálení nezhorel. Nechajte ho presahovať cez kovovú koncovku maximálne 1 mm. Lampu po zapálení nenechávajte v blízkostí detí, horľavých predmetov a bez dozoru. Lampou uchovávajte mimo dosahu detí z dôvodu nebezpečenstva požitia lampového oleja. Odporúčame používať len certifikované lampové oleje.

 

 

Najširší priemer lampy 10 cm
Výška lampy 12,5 cm
Hmotnosť lampy 250 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.