CONVIVIUM Tanier plytký modrý ø 24 cm

Neohodnotené
 
Zväčšiť
 
  • 1 z 4

Originálny plytký keramický tanier s jemným šedým a svetlomodrým pásikom po obvode. Priemer 24 cm. Dodávame v sade 2 ks.

 

Dostupnosť Skladom
€33,90    
Kategória keramika
Záruka 2 roky
 

CONVIVIUM Tanier plytký modrý ø 24 cmKeramika vyroba

Originálny plytký keramický tanier s jemným šedým a svetlomodrým pásikom po obvode. Jeho čistý a jednoduchý dizajn nechá dokonale vyniknúť vaše kulinárske umenie.  Priemer 24 cm. Dodávame v sade 2 ks.

Unikátny predmet ručnej výroby, inšpirovaný tradičnými vzormi, využívajúci tradičné materiály, postupy a technológie. Zhotovený bol v malosériovej výrobe, na ktorej sa podieľalo niekoľko remeselníkov. Každý kus je jedinečný originál. Preto sa môže stať, že výrobok, po ktorom túžite nemusí byť práve na sklade e-shopu www.alchymista.com a bude vám dodaný v najkratšom možnom časovom intervale. Tento interval určuje technológia a spôsob výroby.

Kolekcia CONVIVIUM - Ručne vyrábaná a maľovaná keramika úžitkového alebo dekoratívneho charakteru. Každý kus je ručne vytáčaný na hrnčiarskom kruhu, následne ručne opracovaný. Výrobok po vytočení musí schnúť približne 2 týždne. Po vysušení sa výrobok prvýkrát vypáli a v peci zostane 2 dni. Následne sa na výrobky nanesie glazúra, po vyschnutí sa voľnou rukou maľuje dekór v dvoch farebných prevedeniach - červenej a modrej, a potom keramika ide na druhý výpal do pece. Po ňom získa vysoký lesk, sýtosť a trvanlivosť farieb. Celý tento proces trvá v závislosti od veľkosti produktu 24 až 30 dní.

Naši alchymisti
Remeselníci Slovenskej ľudovej majoliky Modra
Tradičný slovenský výrobca so 130-ročnou tradíciou, držiteľ ceny Slovak Gold. Tradícia výroby keramiky v Modre siaha až do 14. storočia. Od 19. storočia spolu so vznikom fabriky bola založená aj škola, kde sa vyučovalo tradičné hrnčiarske remeslo, aby mohlo prežiť až dodnes.

Hlina – prapôvodný tvárny prírodný materiál nás priamo spája s energiou Zeme. Je to jeden z mála materiálov, ktorý sprevádza ľudstvo takmer od jeho počiatkov. História overila kvalitu a nezávadnosť hliny. Odolnosť jej dodávajú glazúry a dvojitý výpal v keramickej peci.

Naše odporúčanie
Aby vás veci s dušou tešili a mohli vám dobre a dlho slúžiť, venujte prosím pozornosť týmto upozorneniam.
Keramika je vhodná aj do umývačiek riadu. Na jej čistenie nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky a ostré nástroje. Praskanie glazúry (harisovanie) je prirodzený proces. Hlina je prírodný materiál, ktorý sa pod vplyvom zmien teploty rozťahuje a sťahuje. Glazúra je pevný materiál, ktorý reaguje na rozťažnosť hliny praskaním. Naše prastaré mamy vtierali do vznikajúcich praskliniek masť alebo olej, aby tak impregnovali keramické nádoby.

POZOR! Pri používaní keramiky sa vyhýbajte teplotným šokom.
Priemer taniera 24 cm
Výška taniera 2,5 cm
Hmotnosť sady 1,1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.