ROBUSTUS SERVÍROVACÍ PODNOS ŠIROKÝ

1 hodnotenie
 
Zväčšiť
 
  • 1 z 6

Ručne vyrábaný, široký servírovací podnos z masívneho dubového dreva, so šnúrou z pravej hovädzej kože na zavesenie. Podnos dĺžka 40,5 cm, šírka 30 cm, hrúbka 3 cm.

Dostupnosť Skladom
€55    
Kategória drevo
Záruka 2 roky
 

ROBUSTUS ŠIROKÝRobustus vyroba

Ručne vyrábaný, široký servírovací podnos z masívneho dubového dreva, so šnúrou z pravej hovädzej kože na zavesenie. Zmestíte naň sladké či slané delikatesy, chrumkavé pečivo a miesto ešte ostane aj na výber lahodných syrov. Radosť vám urobí aj ako dekorácia na stene alebo na stole. Podnos dĺžka 40,5 cm, šírka 30 cm, hrúbka 3 cm.

Unikátny predmet ručnej výroby, inšpirovaný tradičnými vzormi, využívajúci tradičné materiály, postupy a technológie. Zhotovený bol v malosériovej výrobe, na ktorej sa podieľalo niekoľko remeselníkov. Každý kus je jedinečný originál. Preto sa môže stať, že výrobok, po ktorom túžite nemusí byť práve na sklade e-shopu www.alchymista.com a bude vám dodaný v najkratšom možnom časovom intervale. Tento interval určuje technológia a spôsob výroby.

Kolekcia ROBUSTUS
Ručne vyrábané viacúčelové servírovacie podnosy z masívneho dubového dreva, kombinované s ručne vyrábanou a maľovanou keramikou. Drevo je starostlivo vyberané, následne každý kus originálne opracovaný. Podnos aj šnúra z pravej hovädzej kože sú impregnované slovenským prírodným bio ľanovým olejom, a preto sú vhodné pre styk s potravinami. Viac účelovosť podnosov znamená, že ich môžete použiť obojstranne na originálne servírovanie, krájanie, ale aj ako dekoratívny predmet v interiéri. Všetky materiály, výrobné postupy a technológie, ktoré boli použité pri výrobe podnosov pochádzajú zo Slovenska. Podnosy sú vyrábané v sérii „DLHÝ, ŠIROKÝ, BYSTROZRAKÝ, GUĽATÝ a MALÝ“. Kolekcia Robustus bola inšpirovaná rozprávkou – Dlhý, Široký a Bystrozraký.

Naši alchymisti
Marek Evinic
Základom tokárskeho remesla a práce s drevom sa naučil od svojho otca a ten zas od svojho. Marek je už tretia generácia tokárov v rodine Evinicovcov. Starodávne remeslo tokárstvo je spôsob opracovania dreva, pri ktorom vznikajú úžitkové aj dekoratívne predmety. Pre svoju prácu si Marek vyberá drevo, ktoré má dušu a odráža príbeh stromu. V dreve môžete nájsť hrče, pukliny, zvyšky kôry, ryhy a stopy po nástrojoch, ktorými bolo drevo opracované.

Slovenská ľudová majolika Modra
Tradičný slovenský výrobca so 130-ročnou tradíciou, držiteľ ceny Slovak Gold. Tradícia výroby keramiky v Modre siaha až do 14. storočia. Od 19. storočia spolu so vznikom fabriky bola založená aj škola, kde sa vyučovalo tradičné hrnčiarske remeslo, aby mohlo prežiť až dodnes.

Hlina – prapôvodný tvárny prírodný materiál nás priamo spája s energiou Zeme. Je to jeden z mála materiálov, ktorý sa spája s ľudstvom takmer od jeho počiatkov. História overila kvalitu a nezávadnosť tohto materiálu. Odolnosť jej dodávajú glazúry a dvojitý výpal v keramickej peci.

Naše odporúčanie
Aby vás veci s dušou tešili a mohli vám dobre a dlho slúžiť, venujte prosím pozornosť týmto upozorneniam. Po použití utrite povrch podnosu vlhkou handričkou a nechajte voľne vysušiť. Dubové podnosy ošetrujte podľa frekvencie použitia prírodným ľanovým prípadne olivovým olejom optimálne raz za mesiac. Na handričku naneste primerané množstvo oleja a votrite ho do dreva. Následne utrite suchou handričkou. Pri takejto údržbe sa výrazne predĺži životnosť výrobku. Drevo nikdy neponárajte do vody, nedávajte do umývačky riadu a nenechávajte na vlhkom mieste.

 

 

Dĺžka podnosu 40,5 cm
Šírka podnosu 30 cm
Hrúbka podnosu 3 cm
Hmotnosť podnosu 1,8 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.