ROBUSTUS SERVÍROVACÍ PODNOS DLHÝ S MODROU MISKOU

Neohodnotené
 
Zväčšiť
 
  • 1 z 9

Ručne vyrábaný, dlhý servírovací podnos z masívneho dubového dreva, so šnúrou z pravej hovädzej kože na zavesenie, vrátane malej keramickej misky s jemným šedým a modrým pásikom. Podnos dĺžka 71 cm, šírka 15 cm, hrúbka 3 cm. Miska Ø 9 cm, výška 4,5 cm.

Dostupnosť Skladom
€59,90    
Kategória drevo
Záruka 2 roky
 

ROBUSTUS DLHÝ modrýRobustus vyroba

Ručne vyrábaný, dlhý servírovací podnos z masívneho dubového dreva, so šnúrou z pravej hovädzej kože na zavesenie. Použiteľný z oboch strán - na servírovanie voňavých lahôdok vrátane originálnej keramickej misky na omáčku alebo dip, krájanie čerstvého chlebíka, alebo len ako dekorácia do interiéru na obdiv. Podnos dĺžka 71 cm, šírka 15 cm, hrúbka 3 cm. Miska Ø 9 cm, výška 4,5 cm.

Unikátny predmet ručnej výroby, inšpirovaný tradičnými vzormi, využívajúci tradičné materiály, postupy a technológie. Zhotovený bol v malosériovej výrobe, na ktorej sa podieľalo niekoľko remeselníkov. Každý kus je jedinečný originál. Preto sa môže stať, že výrobok, po ktorom túžite nemusí byť práve na sklade e-shopu www.alchymista.com a bude vám dodaný v najkratšom možnom časovom intervale. Tento interval určuje technológia a spôsob výroby.

Kolekcia ROBUSTUS
Ručne vyrábané viacúčelové servírovacie podnosy z masívneho dubového dreva, kombinované s ručne vyrábanou a maľovanou keramikou. Drevo je starostlivo vyberané, následne každý kus originálne opracovaný. Podnos aj šnúra z pravej hovädzej kože sú impregnované slovenským prírodným bio ľanovým olejom, a preto sú vhodné pre styk s potravinami. Viac účelovosť podnosov znamená, že ich môžete použiť obojstranne na originálne servírovanie, krájanie, ale aj ako dekoratívny predmet v interiéri. Všetky materiály, výrobné postupy a technológie, ktoré boli použité pri výrobe podnosov pochádzajú zo Slovenska. Podnosy sú vyrábané v sérii „DLHÝ, ŠIROKÝ, BYSTROZRAKÝ, GUĽATÝ a MALÝ“. Kolekcia Robustus bola inšpirovaná rozprávkou – Dlhý, Široký a Bystrozraký.

Naši alchymisti
Marek Evinic
Základom tokárskeho remesla a práce s drevom sa naučil od svojho otca a ten zas od svojho. Marek je už tretia generácia tokárov v rodine Evinicovcov. Starodávne remeslo tokárstvo je spôsob opracovania dreva, pri ktorom vznikajú úžitkové aj dekoratívne predmety. Pre svoju prácu si Marek vyberá drevo, ktoré má dušu a odráža príbeh stromu. V dreve môžete nájsť hrče, pukliny, zvyšky kôry, ryhy a stopy po nástrojoch, ktorými bolo drevo opracované.

Slovenská ľudová majolika Modra
Tradičný slovenský výrobca so 130-ročnou tradíciou, držiteľ ceny Slovak Gold. Tradícia výroby keramiky v Modre siaha až do 14. storočia. Od 19. storočia spolu so vznikom fabriky bola založená aj škola, kde sa vyučovalo tradičné hrnčiarske remeslo, aby mohlo prežiť až dodnes.

Hlina – prapôvodný tvárny prírodný materiál nás priamo spája s energiou Zeme. Je to jeden z mála materiálov, ktorý sa spája s ľudstvom takmer od jeho počiatkov. História overila kvalitu a nezávadnosť tohto materiálu. Odolnosť jej dodávajú glazúry a dvojitý výpal v keramickej peci.

Naše odporúčanie
Aby vás veci s dušou tešili a mohli vám dobre a dlho slúžiť, venujte prosím pozornosť týmto upozorneniam. Po použití utrite povrch podnosu vlhkou handričkou a nechajte voľne vysušiť. Dubové podnosy ošetrujte podľa frekvencie použitia prírodným ľanovým prípadne olivovým olejom optimálne raz za mesiac. Na handričku naneste primerané množstvo oleja a votrite ho do dreva. Následne utrite suchou handričkou. Pri takejto údržbe sa výrazne predĺži životnosť výrobku. Drevo nikdy neponárajte do vody, nedávajte do umývačky riadu a nenechávajte na vlhkom mieste.

Keramika je vhodná aj do umývačiek riadu. Na jej čistenie nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky a ostré nástroje. Praskanie glazúry (harisovanie) je prirodzený proces. Hlina je prírodný materiál, ktorý sa pod vplyvom zmien teploty rozťahuje a sťahuje. Glazúra je pevný materiál, ktorý reaguje na rozťažnosť hliny praskaním. Naše prastaré mamy vtierali do vznikajúcich praskliniek masť alebo olej, aby impregnovali keramické nádoby.

POZOR! Pri používaní keramiky sa vyhýbajte teplotným šokom.

 

Dĺžka podnosu 71 cm
Šírka podnosu 15 cm
Hrúbka podnosu 3 cm
Vrchný priemer misky 9 cm
Výška misky 4,5 cm
Hmotnosť podnosu s miskou 1,9 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.