ROBUSTUS MALÝ s kvetinovým tienidlom - jarné kvietky

Neohodnotené
 
Zväčšiť
 
  • 1 z 8

Ručne vyrábaný, malý svietnik na kahanček z masívneho dubového dreva s tienidlom, ktoré prinesie kúsok jarnej lúky do vášho domova. Svietnik dĺžka 22 cm, šírka 12 cm, hrúbka 3 cm. Tienidlo Ø 9 cm, výška 14 cm.

 

Dostupnosť Skladom
€35    
Kategória drevo
 

ROBUSTUS MALÝ s kvetinovým tienidlom - jarné kvietkyRobustus tienidlo vyroba

Ručne vyrábaný, malý svietnik z masívneho dubového dreva s kvetinovým tienidlom. Každý kus vás osloví svojou jedinečnosťou. Všetky kvietky boli zozbierané na našich záhradách na Španej Doline a v Tajove, starostlivo usušené a ručne ukladané na tienidlo. Tak ako na rôznych častiach lúky nenájdete rovnaké kvietky, tak u nás nenájdete tienidlo s rovnakým motívom. V tienidle s témou Jarné kvietky môžu byť použité tieto kvety: snežienka, bleduľa, kaška, prvosienka a ďalšie.

Svietnik môžete použiť aj z druhej strany bez tienidla ako podnos na originálne servírovanie šálky s čajom, či mini lahôdok. Podnos dĺžka 22 cm, šírka 12 cm, hrúbka 3 cm. Tienidlo Ø 9 cm, výška 14 cm.

Unikátny predmet ručnej výroby, inšpirovaný tradičnými vzormi, využívajúci tradičné materiály, postupy a technológie. Zhotovený bol v malosériovej výrobe, na ktorej sa podieľalo niekoľko remeselníkov. Každý kus je jedinečný originál. Preto sa môže stať, že výrobok, po ktorom túžite nemusí byť práve na sklade e-shopu www.alchymista.com a bude vám dodaný v najkratšom možnom časovom intervale. Tento interval určuje technológia a spôsob výroby.

Kolekcia ROBUSTUS
Robustus malý patrí do kolekcie ROBUSTUS - ručne vyrábané viacúčelové servírovacie podnosy z masívneho dubového dreva, kombinované s ručne vyrábanou a maľovanou keramikou. Drevo je starostlivo vyberané, následne každý kus originálne opracovaný. Podnos aj šnúra z pravej hovädzej kože sú impregnované slovenským prírodným bio ľanovým olejom, a preto sú vhodné pre styk s potravinami. Viac účelovosť podnosov znamená, že ich môžete použiť obojstranne na originálne servírovanie, krájanie, ale aj ako dekoratívny predmet v interiéri. Všetky materiály, výrobné postupy a technológie, ktoré boli použité pri výrobe podnosov pochádzajú zo Slovenska. Podnosy sú vyrábané v sérii „DLHÝ, ŠIROKÝ, BYSTROZRAKÝ, GUĽATÝ a MALÝ“. Kolekcia Robustus bola inšpirovaná rozprávkou – Dlhý, Široký a Bystrozraký.

Naši alchymisti
Marek Evinic
Základom tokárskeho remesla a práce s drevom sa naučil od svojho otca a ten zas od svojho. Marek je už tretia generácia tokárov v rodine Evinicovcov. Starodávne remeslo tokárstvo je spôsob opracovania dreva, pri ktorom vznikajú úžitkové aj dekoratívne predmety. Pre svoju prácu si Marek vyberá drevo, ktoré má dušu a odráža príbeh stromu. V dreve môžete nájsť hrče, pukliny, zvyšky kôry, ryhy a stopy po nástrojoch, ktorými bolo drevo opracované.

Dievčatá od Alchymistu
Od jari až do jesene naše dievčatá usilovne zbierajú tie najkrajšie kvietky rastúce v našich slovenských záhradách. Starostlivo ich sušia a lisujú a potom ručne ukladajú na tienidlo, aby tak uchovali pominuteľnú krásu kvetov na čo najdlhší čas.

Naše odporúčanie
Aby vás veci s dušou tešili a mohli vám dobre a dlho slúžiť, venujte prosím pozornosť týmto upozorneniam. Po použití utrite povrch podnosu vlhkou handričkou a nechajte voľne vysušiť. Dubové podnosy ošetrujte podľa frekvencie použitia prírodným ľanovým prípadne olivovým olejom optimálne raz za mesiac. Na handričku naneste primerané množstvo oleja a votrite ho do dreva. Následne utrite suchou handričkou. Pri takejto údržbe sa výrazne predĺži životnosť výrobku. Drevo nikdy neponárajte do vody, nedávajte do umývačky riadu a nenechávajte na vlhkom mieste

Robustus Malý s tienidlom po zapálení kahančeka nenechávajte v blízkostí detí, horľavých predmetov a bez dozoru. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Kvetinové tienidlo nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu, aby si kvietky uchovali svoje živé farby.

Dĺžka svietnika 22 cm
Šírka svietnika 12 cm
Hrúbka svietnika 3 cm
Hmotnosť svietnika s tienidom 380 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní môžu vkladať príspevky. Prosíme, prihláste se alebo sa zaregistrujte .

Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.