O nás

O nas_Alchymista slniecko_w_1Alchýmia

Poslaním alchýmie je preniesť do materiálnej roviny duchovnú dokonalosť. Myšlienka premeny kovu na zlato a objavu elixíru večnej mladosti fascinovala alchymistov odpradávna. Hoci nikdy nenašli to, v čom videli svoje životné šťastie, pochopili, že skutočné šťastie sa ukrýva v niečom úplne inom.

 

Robiť šťastnými ľudí okolo seba

 Aj Vy máte pocit, že sa zo sveta strácajú skutočné hodnoty a sme zaplavení nekvalitnými vecami, ktoré sa len snažia napodobniť niečo skutočné a hodnotné? Keď chytíte do ruky staré predmety, ktoré boli vyrobené dávno, poctivo, z kvalitného materiálu a mnohé sú aj označené značkou svojho výrobcu, tak cítite, že táto vec má niečo viac, ako len úžitkovú hodnotu. Má dušu.

 

Veci s dušouO nas_Alchymista logo v rukach_w

ALCHYMISTA miluje poctivú ručnú remeselnú prácu a tradičné postupy. Je priam posadnutý pôvodnými a prírodnými materiálmi pochádzajúcimi z nášho okolia.

ALCHYMISTA je kolekcia úžitkových a dekoratívnych predmetov, ktoré vychádzajú práve z týchto hodnôt. Všetky výrobky sú vyrábané ručne (HANDWORK) remeselníkmi a manufaktúrami.

Dizajn kolekcie vychádza zo slovenských tradícií a zároveň je použiteľný v interiéroch 21. storočia. Jednoduché línie, vzory a farby nájdete vo všetkých výrobkoch, ktoré sú navzájom kombinovateľné. Dubové drevo, keramika, ľan, koža či ručne fúkané recyklované sklo sú základom našej kolekcie.

Každý výrobok je jedinečný originál. Preto sa môže stať, že výrobok, po ktorom túžite, nemusí byť práve na sklade e-shopu www.alchymista.com a bude vám dodaný v najkratšom možnom časovom intervale. Tento interval určuje technológia a spôsob výroby.

Naši alchymisti

Roman Neradný - 20 rokov pracuje v reklamnej agentúre ako kreatívny riaditeľ. Skúsenosti s budovaním značiek a s marketingom sa rozhodol preniesť do značky ALCHYMISTA, ktorej ambíciou je vytvoriť kolekciu ručne vyrábaných výrobkov. Kolekcia ALCHYMISTA vznikla v spolupráci s remeselníkmi, ktorí ovládajú tradičné remeslá, materiály a výrobné postupy.

Jana Neradná - 15 rokov pracuje v reklamnej agentúre. Láska k folklóru a zároveň výtvarné vzdelanie a talent jej umožňujú posúvať tradičné vzory a materiály do súčasnej modernej doby a vytvárať tak krásne úžitkové veci.

 

 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.